SLUŽBY
Vykonávame preventívne kastrácie samsocv a samíc psov a mačiek. Riešime komplikované pôrody a starostlivosti o mláďatá.
Stanovujeme vhodnú dobu krytia vyšetrením hladiny progesteronu v krvi.
Diagnostikujeme ťarchavosť sonograficky od 30 dňa po krytí.
Diagnostikujeme a liečime patologické stavy pohlavného aparátu samcov a samíc. Riešime nežiadúce krytie samíc
Zabezpečujeme zdravotný servis pre vrhy šteniat a mačiatok.
Chirurgia
– Ošetrenie rán a abscesov
– Kožné nádory
– Nádory mliečnej žľazy
– Operácia očných viečok– Plastika kožných záhybov pysku u kokršpanielov
– Plastika kože tváre u brachycefalických plemien
Chirurgia mäkkých tkanív:
– Kastrácia mačiek, kocúrov
– Kastrácia fen, psov
– Kastrácia králikov
– Operácie gynekologické (pyometra, výhrez pošvy, nádory)
– Operácia prietrže (pupočnej, trieslovinové,
– Operácia močového aparátu (cystotomia,– Operácia tráviaceho aparátu (gastrotomia, enterotomia)
Pred každým chirurgickým ošetrením odporúčame vykonať predoperačné vyšetrenie pacienta, v rámci ktorého ponúkame vyšetrujeme:
– Hematologické a biochemické parametre pred anestéziou prípadne
– RTG hrudníka
– U indikovaných prípadov ultrasonografické vyšetrenie, prípadne röntgen brucha
Pred každou operáciou prebieha konzultácia, kde sa dozviete podrobnosti o samotnom zákroku, pooperačnom období, možných komplikáciách a prognóze.
Súčasťou chirurgického ošetrenia je informovaný súhlas zákroku.
Stomatologické úkony
Na ošetrenie chrupu vášho zvieratka sa, prosím, telefonicky objednajte, v prípade záujmu si vopred dohodnite základné predoperačné vyšetrenia.
– Odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, nekomplikované ošetrenie chrupu.
– Odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, zložitejšie ošetrenie chrupu – extrakcie zubov, ošetrenie periapikálného abscesu.
– Krátenie rezákov hlodavcov pomocou mikromotora.
Stomatologické indikácie
Dôvodom ošetrenia je väčšinou zubný kameň a zápal ďasien, spojený s intenzívnym zápachom z papuľky, parodontóza, zubný kaz či nutnosť extrakcie zuba. Zákroky vykonávame v krátkodobej celkovej anestézii, preto je vhodné vykonať základné predoperačné vyšetrenie, najmä u starších zvierat.
Pohotovosť je k dispozícií v čase od 19:00-23:00 v týždni pre život ohrozujúce stavy len po telefonickej dohode so službukonajúcim lekárom.
Je potrebné nás kontaktovať na telefónnom čísle 0905612159,alebo 0905497100 a službukonajúcemu veterinárnemu lekárovi vysvetliť problém Vášho miláčika.
Pokiaľ daný problém nie je riešiteľný po porade na telefóne, dohodnete si stretnutie s lekárom na klinike.
V čase pohotovosti sa veterinárny lekár nenachádza na klinike, preto je potrebné dohodnúť si termín stretnutia.
Platenie za služby pohotovosti
Na pohotovosti sa bežne nedá platiť kartou
Treba počítať s pohotovostným príplatkom,tento je zvýhodnený pre klientou našej kliniky.Výška príplatku Klienti 25 EU ostatný50 EU.
Čo patrí a čo nepatrí na pohotovosť
Pohotovostná služba slúži pre akútne a život a zdravie ohrozujúce stavy.
Najčastejšie sú to:
- Úrazy: autoúrazy, pády z výšky, napadnutie iným zvieraťom,
- Torzia žalúdka, silné krvácanie, prehriatie
trauma oka, upchatie močových ciest u kocúra, komplikované pôrody, alergické reakcie - Otravy: konzumácia čokolády, jedu na potkany, liekov (paralen, ibuprofen…)
- Náhle zhoršenia zdravotného stavu, napr. prudké zvracanie a hnačky, silná dýchavičnosť, kolapsové stavy a pod.
Čo nepatrí na pohotovosť?
- Dlhotrvajúca hnačka, alebo zvracanie bez výrazného zhoršenie zdravotného stavu zvieraťa
- Nechutenstvo, anorexia
- Infekcia zvukovodu
- Krívanie bez výraznej bolestivosti
- Drobné rany, kožné problémy, vytiahnutie kliešťa
Ponúkame očkovanie proti týmto chorobám mačiek:
– mačacie panleukopénie
– kaliciviróza
– herpesviróza
– mačacia leukóza (FeLV)
– plesňové ochorenie kože (Microsporum canis)
– besnota
– chlamydióza
Pred začatím očkovania Vám navrhneme individuálnu očkovaciu schému pre Vašu mačku..
Mačiatka sa vakcinujú zvyčajne od 8. týždňa veku. Zo začiatku je potrebné aplikovať 3 dávky v intervale 4 týždňov, potom sa revakcinuje raz ročne.
V očkovacom preukaze (či pase) je každá vykonaná vakcinácia označená nálepkou Na nálepke nájdete firemný názov použitej vakcíny
Termín ďalšieho očkovania vždy nájdete v kolónke očkovacieho preukazu (či pasu).
Ak budete mať záujem chrániť mačičku proti mačacej leukémii, pred začatím očkovania je dôležité vykonať test na prítomnosť vírusu mačacie leukémia. Test je jednoduchý, vykonáva sa priamo v ordinácii z niekoľkých kvapiek krvi, výsledok sa odpočíta za 15 minút. Očkovať proti leukémii možno len mačky s negatívnym výsledkom testu.
S očkovacím preukazom nemožno vycestovať do zahraničia. Cestovný pas(pas spoločenského zvieraťa)Mačka musí byť pred vystavením pasu označená čipom. Pas vybavujeme na počkanie, ale odporúčame ho vystaviť, najneskôr mesiac pred plánovaným výjazdom do zahraničia.
Ponúkame očkovanie proti týmto chorobám psov:
– psinka
– infekčné hepatitída
– parvoviróza
– leptospiróza
– parainfluenza
– besnota
– borelióza
– tetanus
– kotercový kašeľ
– hubová infekcia kože (M. canis)
– herpesvírus (chovné suky)
Základné ročné očkovanie zahŕňa tzv. Šestikombinaciu. V očkovacom preukaze (či pase) je označená nálepkou, ktorú odlepujeme z použitej fľaštičky. Na nálepke nájdete firemný názov použitej vakcíny (na našom pracovisku najčastejšie používame vakcíny Nobivac, Vanguard, Eurican), číslo šarže, dátum expirácie a skratku DHPPiLR. Táto skratka udáva, že ide o kombinovanú vakcínu proti 6 infekčným chorobám psov (D-psinka, H-infekčné hepatitída, P-parvoviróza, Pi- parainfluenza, L- leptospiróza, R- besnota). Hoci sa v dnešnej dobe besnota u psov v SR už niekoľko rokov nevyskytuje, zo zákona je stále povinné očkovanie psov proti besnote (R). Očkovanie proti 5 zostávajúcim chorobám je nepovinné, napriek tomu ho odporúčame, pretože len takto sa dá udržať populáciu psov pokrytú očkovaním, teda chránenú. Nielen besnota, ale aj leptospiróza je ochorenie prenosné na človeka. Pes sa nakazí najčastejšie olíznutím či vypitím vody kontaminovanej močom prenášačov – potkanov a iných voľne žijúcich hlodavcov. Mimoriadne doležité pre poľovníckych psov
Pre každého psíka vytvoríme individuálnu očkovaciu schéma, v závislosti od jeho veku, spôsobu života a v konečnom dôsledku aj želania majiteľa.
Očkovacia schéma pre šteňatá zahŕňa obvykle 3 očkovacie termíny (v 6., 9., a po 12. týždni veku). V tomto prípade sa choroby zo šesťkombinace neočkujú všetky naraz, ale postupne sa pridávajú. Dospelý pes býva očkovaný pravidelne raz ročne, v prípade expirovaného očkovania, či prvého očkovania až v dospelom veku je potreba preočkovanie v odstupe 2-4 týždňov. Očkuje sa teda v tomto prípade dvakrát. V ďalších rokoch, pri dodržiavaní termínu preočkovania, sa očkuje raz ročne.
Termín ďalšieho očkovania vždy nájdete v kolónke očkovacieho preukazu (či pasu). Nad rámec základnej šestikombinacie ponúkame doplnkové očkovanie proti ďalším chorobám: borelióza, tetanus, kotercový kašeľ, kožná pleseň (m. Canis), herpesviróza (chovné suky). V prípade záujmu Vám radi odporučíme očkovaciu schému.
S očkovacím preukazom nemožno vycestovať do zahraničia. Cestovný pas pre psov vybavujeme na počkanie, ale odporúčame ho vybaviť najneskôr mesiac pred plánovaným výjazdom do zahraničia.
Ponúkame očkovanie proti týmto infekčným chorobám králikov:
– mor králikov
– myxomatóza
Používame kombinovaé vakcíny proti moru a myxomatóze Pestorin-Mormyx alebo Nobivac Myxo-RHD.
Vakcína Pestorin-Mormyx: Králíky je možné očkovať od 6. týždňa veku, s preočkovaním za mesiac. Pri očkovaní králikov až po 10. týždni veku preočkovanie nie je nutné. Ďalej sa v očkovaní pokračuje 2krát ročne.
Vakcína Nobivac Myxo-RHD: Králíky je možné touto vakcínou očkovať už od 5. týždňa veku, stačí jedna aplikácia raz ročne.
Vakcíny sa aplikujú podkožne. Chránenosť nastupuje asi za 3 týždne po očkovaní.
Alergické rakcie
S nežiaducimi reakciami po očkovaní sa u králikov nestretávame. Ojedinele sa môže objaviť v deň očkovania, či deň potom prechodné zvýšenie teploty (spojené s únavou, zníženou chuti do jedla), ktoré samo odznie. V mieste vpichu sa môže vytvoriť malá, nebolestivá hrčka. Samovoľne zmizne do 3 týždňov po očkovaní.
Ponúkame očkovanie proti týmto infekčným chorobám fretiek:
– psinka
– leptospiróza
– besnota
Pred začatím vakcinácie, Vám navrhneme individuálny očkovaciu schému pre Vašu fretku.
Očkovanie proti besnote fretiek nie je povinné, je však nutné pre cestovanie do zahraničia.
Odporúčame však očkovať proti besnote všetky fredky.
Fretky sa začínajú očkovať zvyčajne od 8. týždňa veku. Zo začiatku je potrebné aplikovať 2 dávky v intervale 2-4 týždňov, potom sa očkuje raz ročne.
Možné alergické reakcie
Väčšinou býva vakcinácia zdravých zvierat úplne bez komplikácií.
Medzi bežné (nealergickej) reakcia po očkovaní patrí 1-2 dni trvajúce únava, znížená chuť do jedla, bolestivosť v mieste vpichu, zvýšená teplota. Tieto stavy samy odznejú a nie je potrebné ich riešiť inak ako režim spánku.
Alergické reakcie na očkovaciu látku sú málo časté. Alergickú reakciu môže vyvolať akákoľvek vakcína a nedajú sa vopred predvídať.
Ďalšie bežnou reakciou je vznik tvrdé, nebolestivé, pohyblivé hrčky v podkoží v mieste vpichu. Časom sa postupne zmenšuje, vo väčšine prípadov úplne vymiznú, môže to trvať aj niekoľko týždňov. V výnimočných prípadoch môže drobná hrčka pretrvať, ide však iba o kozmetickú vadu, ktorú možno riešiť drobným chirurgickým ošetrením. Veľmi vzácnym nálezom je postvakcinačná sarkóm.
Celkom výnimočne sa stretávame s najzávažnejším typom reakcie – anafylaktickým šokom. Nastupuje zvyčajne bezprostredne po vpravenie očkovacej látky do tela, obvykle do 15 minút po aplikácii. Dochádza k celkovému kolapsu, život zvieraťa je akútne ohrozený a je potrebná okamžité ošetrenie. Odporúčame preto majiteľom zotrvať 15 minút po očkovaní v čakárni.
Menej závažné alergické reakcie sa môžu prejaviť neskôr doma, aj s odstupom 4-6 hodín po očkovaní, zvyčajne však skôr (pol hodiny až hodina po očkovaní). Najčastejšie dochádza k opuchom v oblasti hlavy (viečka, pysky, nos), žihľavke a silné kožné svrbení. Príznaky pretrvávajú rádovo v hodinách a väčšinou samé odznejú. Napriek tomu je vhodné aj v prípade miernych príznakov kontaktovať veterinára. U opuchov jazyka či krku môže hroziť zadusenie.
Alergickú či inak podozrivú reakciu po vakcinácii (zvracanie a pod.) Je potrebné nahlásiť veterinárnemu lekárovi, ktorý vakcináciu vykonal, najneskôr pred ďalším očkovaním. Alergickí pacienti sú očkované v osobitnom režime (pred a po očkovaní medikácia antihistaminikami, prípadne voľba inej vakcíny.
Special Offer
15% Off for New Visitors
Maecenas exercitationem nonummy. Urna, posuere provident? Sociis voluptatibus, ridiculus maecenas minima ipsa laboris bibendum.
What Are You Waiting For...
Make An Appointment
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Our location
123 Fifth Avenue, New York, NY 10160, United States.
Opening Hours
Mon-Fri: 6am-10pm
Sat-Sun: 8am-2pm
Contact
Phone: +1 123-456-7890
Email: mail@example.com